Follow

NATURALNE METODY DEPILACJI Z INDII

naturalne metody depilacji

Mąka z ciecierzycy (besan) z kurkumą

Naturalne metody depilacji - żeby włoski nie rosły tam gdzie nie chcemy.

Każda z nas chce, aby w pewnych miejscach na ciele jednak tego zbędnego owłosienia było mniej lub w ogóle.
Najczęstsze rejony na ciele to nogi i ręce, ale czasami włoski mogą pojawić się też na naszej twarzy. O ile w przypadku nóg chwytamy się różnych sposobów od maszynek, depilatorów, wosków i laserów, to w przypadku twarzy maszynka nie jest raczej dobrym rozwiązaniem, a wosk, cóż boli i na dodatek pozostawia duże zaczerwienienie.

Ludzie w czasach starożytnych często usuwali zbędne owłosienie, w wielu religiach włosy były uważane za coś nie czystego i przed podjęciem jakichkolwiek obrządków religijnych dokonywali depilacji zbędnego owłosienia. W Indiach w ajurwedyjskiej medycynie mamy wiele naturalnych metod depilacji, które hamują porost włosów i rozjaśniają istniejące włoski, przez co stają się one mniej widoczne.
Dziś opiszę jeden z najpopularniejszych sposobów wykorzystywanych w ajurwedzie.

Mąka z ciecierzycy (besan) i kurkuma.


Besan – czyli mąka z ciecierzycy, jest używana nie tylko w indyjskiej kuchni, ale też i w domowej pielęgnacji skóry. W połączeniu z innymi składnikami, redukuje nadmierne wydzielanie sebum, rozjaśnia cerę, walczy z trądzikiem, usuwa martwy naskórek, oraz pomaga w usuwaniu niechcianego owłosienia.
Kurkuma -  posiada właściwości rozjaśniające i dlatego też świetnie działa razem z mąką besan jako naturalny „depilacyjny” tandem.

Zróbmy sobie pastę.

pasta z besanu i kurkumy
Pasta z besanu i kurkumy

Przepis jest bardzo prosty, potrzebujemy:

2 łyżeczki mąki z ciecierzycy (besan)
¼ łyżeczki kurkumy
Woda

Besan i kurkumę mieszamy i dodajemy wody w takiej ilości, aby otrzymać gęstą pastę.
Kładziemy ją w miejscach, gdzie rosną niechciane włoski i czekamy, aż wyschnie.
Następnie okrężnymi ruchami masujemy wysuszoną pastę wilgotną dłonią przez kilka minut. Pozostałość zmywamy wodą. Skóra po aplikacji może być troszeczkę zaczerwieniona i to dobry znak ponieważ poprzez lekki masaż peelingujący pobudzamy cyrkulacje krwi.
Należy nakładać pastę systematycznie, 2-3 razy w tygodniu, aby uzyskać widoczne efekty.
Jeśli macie jakieś ciemniejsze włoski na twarzy na pewno zobaczycie znaczną zmianę już po dwóch aplikacjach.

Tylko na twarz?


Pastę z besanu i kurkumy można użyć na całe ciało. Najlepiej trzymać pastę jak najdłużej na skórze (nawet i dwie godziny) dla uzyskania lepszego efektu. Oczywiście kompletnie nie usunie nam włosów na nogach, ponieważ są to włosy zazwyczaj bardzo ciemne i mocne, jednak na pewno zostaną one rozjaśnione.


Podoba wam się taki indyjski sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia? 

2 komentarze

Professional Blog Designs by pipdig