Follow

OLEJ JOJOBA DLA SUCHEJI TŁUSTEJ SKÓRY

olej jojoba
olej jojoba


Trudno znaleźć lepszy olej od jojoba. Dlaczego? Olej jojoba, który uzyskuje się z drzewa o tej samej nazwie, można używać na suchą, jak i na tłustą cerę, a to bardzo rzadka kombinacja.
Jest to jedyny olej (a tak naprawdę wosk), który w budowie chemicznej, przypomina strukturę sebum, wydzielanego przez naszą skórę. 

Naturalny wosk, znajdujący się w oleju, wnika w zewnętrzną warstwę skóry i nawilża ją, przez co staje się ona mniej podatna na pęknięcia i podrażnienia. Tworząc cieniutką warstwę ochronną, olej sprawia, że skóra staje się odporniejsza na wiatr i słońce, a dzięki, jak wspomniałam powyżej, bardzo dobrym właściwościom nawilżającym, olej jojoba walczy z pierwszymi pojawiającymi się zmarszczkami.
Olej z jojoba działa nie tylko korzystnie na cerę, ale i również na włosy. Świetnie je nawilża, a wmasowując go w skórę głowy, pobudzamy porost włosów.

W Ajurwedzie


Z punktu widzenia Ajurwedy, olej z jojoba jest lekki, ma właściwości chłodzące i nawilżające. Przez te cechy, jest idealnym olejem dla skóry suchej, skłonnej do podrażnień, oraz skóry tłustej, skłonnej do pojawiania się stanów zapalnych i cyst. Olej nie blokuje porów i nie pozostawia ciężkiego, tłustego poczucia na twarzy, dobrze się wchłania, za co ja go osobiście uwielbiam. Ze względu na swoje właściwości, jest często wybierany do wykonywania Ajurwedyjskiego masażu Abhyanga.

Jak używać olej jojoba – kombinacje


Oleju jojoba można używać na wiele sposobów. W chwili obecnej, jest to mój olej nawilżający numer jeden w pielęgnacji codziennej skóry.
Pogoda się zmienia i moja skóra stała się bardziej sucha, dlatego też używam jojoba w różnych kombinacjach. 
A oto moje ulubione zastosowania.

Olej jojoba + glinka

olej jojoba + glinka
olej jojoba + glinka

Glinka, na przykład moja multani mitti, bardzo dobrze oczyszcza cerę, jednak czasami może ją za bardzo wysuszyć, zwłaszcza jeśli posiadamy skórę wrażliwszą. Dlatego też dodając olejku z jojoba, sprawimy, że nasza maska będzie miała właściwości, nie tylko oczyszczające, ale silnie nawilżające.

Olej jojoba + woda różana

olej jojoba + woda różana
olej jojoba + woda różana

Jeśli nie chcemy kłaść na twarz, wyłącznie samego jojoba, możemy zmieszać go z wodą różaną. Olej dobrze współgra z wodą różaną (o której właściwościach wspominałam tutaj) które to dwa składniki nawilżają i leczą cerę. Jest to świetna opcja na wieczorną pielęgnację.

Olej jojoba + szampon do włosów

olej jojoba + szampon do włosów
olej jojoba + szampon do włosów

Jeżeli czujecie, że wasz szampon sprawia, iż wasze włosy stają się bardziej matowe i bez połysku. Wtedy dobrze jest dodać trochę kropelek olejku jojoba. Olejek sprawi, że włosy będą nawilżone i nabiorą połysku.

Ostatnim sposobem na użycie jojoba, opisałam we wpisie, o oleju-żelu nawilżającym, możecie sprawdzić tutaj.Jest jeszcze wiele sposobów, jak wykorzystać olej z jojoba, może znacie inne kombinacje?
Co sądzicie o oleju jojoba? Warto spróbować?

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Professional Blog Designs by pipdig