Follow

DLACZEGO KOBIETY W INDIACH NOSZĄ PIERŚCIONEK NA PALCACH STOPY?

pierścionek na palcu
pierścionki na palcach u stóp (bichwa)

Było o bransoletkach, a dziś będzie o pierścionkach na palce stóp (bichwa). Jak wspominałam, we wpisie o symbolach Indyjskiej mężatki, pierścionki na palcach u stóp, oznaczają status cywilny kobiety. I tak faktycznie jest, podczas ceremonii zaślubin, pan młody zakłada pannie młodej srebrne pierścionki na drugi palec, po jednym na każdej stopie.

Pierścionki są wykonane zawsze ze srebra i mają przynosić szczęście i pomyślność na nowej drodze życia. Noszenie pierścionka na drugim palcu u stopy, niesie również znaczenie erotyczne.

Jednak to nie wszystko, tak jak w przypadku bransoletek, noszenie srebrnych pierścionków, na konkretnym palcu, ma też inne Ajurwedyjskie wytłumaczenie.

Pierścionki na palce u stóp, a płodność kobiety


Idąc od palców u stóp znajduje się nerw, który biegnie, aż do macicy, czyli narządu rozrodczego kobiety. A co ma do tego pierścionek? Pierścionek, noszony na drugim palcu stopy, ma za zadanie uciskać nerw, przez co wzmacnia narząd rozrodczy i uregulować cykl menstruacyjny. Dzięki temu kobieta jest zdrowsza i łatwiej może zajść w ciążę. Zakładanie pierścionka przez męża, żonie podczas ceremonii zaślubin jest swego rodzajem prośby o potomstwo w przyszłości.
Srebro, z którego jest wykonany pierścionek, jest świetnym przewodnikiem, dlatego też w medycynie Ajurwedyjskiej zakłada się, że srebrny pierścionek absorbuje energie wytwarzaną przez ziemię i rozprowadza ją po całym naszym ciele.

Tradycyjnie kobiety zamężne noszą pierścionki codziennie i nadal ten zwyczaj jest mocno kultywowany w wielu Indyjskich domach. Jednak, nowocześniejsze dziewczyny, zakładają pierścionki tylko podczas ślubu i specjalnych świąt. I ja należę do tej grupy żon. Według mnie, codzienne noszenie, zwłaszcza nosząc pełne buty, byłoby trudne i nie praktyczne.


Co myślicie o pierścionkach na stopy? Czy wierzycie w ich lecznicze właściwości? O ile jest potwierdzone, iż faktycznie nerw prowadzący do macicy, znajduje się w palcach stóp, oraz srebro jest dobrym przewodnikiem, ale czy faktycznie pierścionki (bichwa) pomagają w zachowaniu zdrowia?

7 komentarzy

 1. Nigdy nie słyszałam o tej tradycji noszenia pierścionka na palcu u stopy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Indie to kopalnia z wieloma nieodkrytymi skarbami:)))

   Usuń
 2. Czy pierścionki pomagają, kto wie... Ale na pewno wyglądają egzotycznie. Zwłaszcza w połączeniu z tak ozdobionymi stopami. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy zwyczaj - nigdy wcześniej o nim nie słyszałam tj. wiem że można nosić pierścionki na stopach, ale nigdy jakoś szczególnie mnie to nie interesowało :P Fajnie, dowiedzieć się czegoś nowego :))

  Zapraszam na swojego Bloga Sakurakotoo

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda to świetnie, sama nigdy nie nosiłam pierścionka na stopie i jestem ciekawa czy to wygodne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. da się przyzwyczaić:) jednak ja tylko nosiłam w sandałach lub boso:)

   Usuń

Professional Blog Designs by pipdig