Follow

POTLI - SZYKOWNA INDYJSKA TOREBECZKA

potli sakiewka
Potli z prywatnej kolekcji

Jednym z pięknych i praktycznych akcesoriów, w stroju Indyjskim, jest potli – mała torebeczka, kształtem przypominająca sakiewkę.

Przez wieki  w Indiach, istniało wiele praktycznych zastosowań sakiewek-potli. W Ajurwedzie, potli była używana do przetrzymywania ziół i przypraw. Większe sakiewki używano podczas dalszych podróży, do pakowania własnych drobiazgów, a w mniejszych sakiewkach, trzymano pieniądze i kosztowności. O sakiewce potli, jest mowa nawet w Indyjskiej mitologii – Mahabharat.


Potli


Torebka potli dzisiaj


Z czasem jednak, zaczęto szyć coraz to bardziej ekstrawaganckie potli. Z lepszych materiałów, jak jedwab, bawełna i przyozdabiać je szlachetnymi kamieniami, złotem, perłami, lusterkami itp. Potli stało się modnym elementem, współgrającym ze strojem indyjskim.
Saszetkę - torebeczkę potli, można łączyć z tradycyjnymi ubiorami indyjskimi, jak sari, kurta, ale nie tylko. Potli świetnie pasują do strojów typowo zachodnich, nawet jeansów.

W sezonie jesień 2016 zachodni projektanci, wprowadzili kilka ładnych torebek inspirowanych sakiewkami indyjskimi.
torebki jesień 2016 - inspirowane saszetką potli

torebki jesień 2016 - inspirowane saszetką potli

Torebki potli, zostały zauważone nie tylko na zachodzie, ale również ostatnimi latami, torebka potli powróciły, jako mocny trend, na salony wśród indyjskich celebrytów.
Kobiety najczęściej łączą saszetkę z sari.

bollywood i potli

Potli jest świetną małą, szykowną torebeczką, która sprawdzi się genialnie podczas większych wyjść, ale też i mniejszych, gdzie chcemy schować telefon, kartę i pomadkę. 
Potli wykonane w Indiach są przepiękne, a wybór jest ogromny.

Co sądzicie o takiej torebeczce? Byłaby dla was przydatna?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Professional Blog Designs by pipdig