Follow

OCZYSZCZAJĄCA MASECZKA Z SODY OCZYSZCZONEJ

 soda oczyszczona
Soda oczyszczona

Sodę oczyszczoną, jak wiadomo używamy do pieczenia ciast, czy też dobrze sprawdza się jako naturalny środek do czyszczenia w kuchni. Ale czy to jedyne jej zastosowanie? Nie tylko, gdyż soda oczyszczona świetnie sprawdza się jako kosmetyk, który możemy z łatwością zrobić sami w domu.


Czemu soda oczyszczona?


Oczyszcza i dlatego też świetnie radzi sobie z trądzikiem i przebarwieniami na skórze.Ponieważ posiada właściwości odkażające, fajną opcją jest w razie problemów skórnych, zrobienie sobie ciepłej kąpieli z dodatkiem sody oczyszczonej. Należy wymoczyć się w kąpieli przez 10, 15 minut, a następnie wziąć regularny prysznic.

Czy maseczka z sody oczyszczonej jest dla wszystkich?


Tak, sodę może użyć każdy, jednak osobiście uważałabym w przypadku osób ze skórą wrażliwą, czy też nadmiernie suchą. Ponieważ soda może podrażnić nam skórę.


Maseczka z sody oczyszczonej


Wykonanie maseczki z sody oczyszczonej jest bardzo proste. Poniżej moje dwa ulubione sposoby.


1. Soda oczyszczona zmieszana z wodą. Ja osobiście, zamiast zwykłej wody używam wody różanej. Woda różana jak wspominałam we wpisie tutaj, jest świetnym mikserem, który dodatkowo nawilża cerę.

    
2. Soda oczyszczona zmieszana z miodem. Miód posiada właściwości regenerujące i nawilżające, dlatego też łącząc go z sodą, maseczka jest lżejsza dla skóry i nie podrażnia jej. Osoby z cerą bardziej wrażliwą mogą spróbować maseczki w tej właśnie wersji.

Jak przyrządzić?

Bierzemy jedną łyżkę sody oczyszczonej i mieszamy ją z wodą, lub miodem tak, aby otrzymać gęstą pastę.
Następnie kładziemy maseczkę na miejsce, gdzie chcemy pozbyć się niechcianego pryszcza lub blizny. Po około 5 minutach, możemy zmyć maseczkę, wtedy też koniecznie kładziemy krem nawilżający. Pamiętajmy, że soda oczyszczona wysusza. 
Maseczki z sody oczyszczonej używamy raz w tygodniu.

Możecie spróbować jednej z powyższych opcji. Spróbujcie i zobaczcie czy maseczka działa na was, czy też nie widzicie żadnej poprawy.
Ważne jest, aby uważać z jej stosowaniem, zwłaszcza posiadacze skóry wrażliwej. Jeśli po nałożeniu maseczki poczujecie mocne pieczenie, natychmiast należy ją zmyć.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? A może już próbowaliście? 


3 komentarze

 1. Nie używałam sody do skóry. Za to w domu - tak. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy przepis :) Nigdy nie stosowałam sody na skórę;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. warto spróbować jesli zjawi się niechciany gosc na twarzy:D

   Usuń

Professional Blog Designs by pipdig