Follow

RÓŻA - ODMŁADZA I ODŻYWIA SKÓRĘ

maseczka z róży
Maseczka z róży


Wiemy już od zaletach wody różanej i jak wybrać tą najlepszej jakości. Jednak jakie właściwości posiada róża i jak możemy ją wykorzystać w pielęgnacji skóry?


Według Ajurwedy róża utrzymuje w równowadze doszę Pitta, która odpowiedzialna jest za emocje i wpływa na nasze serce. Nic więc dziwnego, że róża powiązana jest z miłością i stała się idealnym prezentem kojącym serce i duszę ukochanej osoby.

Jednak jakie korzyści może przynieść nam używanie róży w pielęgnacji naszej urody.


Właściwości róży:


  • Róża nawilża skórę, a dzięki cukrowi zawartemu w płatkach, korzystnie wpływa na cerę wrażliwą.
  • Płatki róż wpływają korzystnie na cerę tłustą, eliminując wydzielanie nadmiernego sebum. Dzięki temu, róża pomaga walczyć z trądzikiem, zaskórnikami oraz leczy wszelkiego rodzaju podrażnienia skórne.
  • Róże posiadają właściwości przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe. Płatki są bogate w witaminę C i dzięki chłodzącemu efektowi, chronią zewnętrzną warstwę skóry przed działaniem słońca.
  • Róża dodaje blasku i poprawia ogólny koloryt skóry.

Patrząc na powyższe właściwości, róża od wieków stała się pożądanym nawilżającym i przeciwstarzeniowym składnikiem w pielęgnacji urody. Jednak nie jest to tania rzecz. Wyprodukowanie kosmetyku zawierającego w składzie różę jest bardzo drogie. Przykładem może być olejek różany, do którego wyprodukowania 1 kilograma, potrzeba 5 ton płatków róży. Podobnie jest z maseczkami i kremami bazującymi na płatkach róży. 
To potwierdza bardzo luksusowy status róży. I nic dziwnego już Kleopatra, nie tylko używała wody różanej, ale też płatków róży do mieszania i aplikowania suchych maseczek do twarzy.


Domowe maseczki z płatków róży


Sproszkowane płatki róż + glinka multani mitti


To połączenie świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej. Róża jak i glinka mają właściwości oczyszczające, wspomagają walkę z trądzikiem i regulują wydzielanie sebum.

Sproszkowane płatki róż + ulubiony olej


Jeśli mamy skórę suchą, warto pomyśleć nad zmieszaniem płatków róży z olejem, na przykład migdałowym, jojoba czy też kokosowym. Sami najlepiej wiemy, który z olei, dobrze działa na naszą cerą. Olej w połączeniu z różą korzystnie wpływa na suchą cerę. Jeśli chcemy, aby nasza maska, jeszcze mocniej nawilżała, możemy dodać trochę gliceryny i kilka kropelek witaminy E.

Płatki róży w proszku + woda


Możemy po prostu zmieszać proszek różany z wodą i położyć maseczkę na twarz. Jednak należy uważać, gdyż maseczka taka niełatwo nakłada się na twarz, w przeciwieństwie do maseczek bazujących na glinkach. 

Maseczki należy położyć na oczyszczoną twarz, zrelaksować się, po 15 minutach zmyć i cieszyć się różanym, odmładzającym efektem.


Co sądzicie o płatkach róży w proszku i ich zastosowaniach? Którą z opcji wybrałybyście? 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Professional Blog Designs by pipdig