Follow

SKÓRKA Z POMARAŃCZY W PIELĘGNACJI SKÓRY

skórka z pomarańczy maseczka
skóra z pomarańczy 

Lubicie pomarańcze? Dobra, zdrowa dawka witaminy C, nie jest zła dla naszego zdrowia. A myśleliście kiedyś nad skórką z pomarańczy, którą po prostu wyrzucacie do śmieci?
Tak robi większość, jednak warto wiedzieć, że skórka z pomarańczy kryje w sobie, wiele właściwości, które możemy wykorzystać w pielęgnacji naszej skóry.Co zawiera skórka z pomarańczy:


  • Dużo witaminy C, ale to naprawdę dużo. W zasadzie, skórka z pomarańczy zawiera więcej witaminy C, niż sam miąższ pomarańczy. Jak wiadomo witamina C korzystnie wpływa na zmarszczki, zwłaszcza prewencyjnie. Ładnie niweluje nowe, małe i płytkie zmarszczki, które mogą się pojawić wieczorem. Dodatkowo, witamina C dodaje blasku i leczy przebarwienia skórne.
  • Zawiera wapń, tak możemy się dziwić, ale jednak wapń jest ważny dla naszej skóry. Wspomaga odnowę komórek i zapobiega niszczeniu DNA. A tak bardziej przystępnymi słowami, kiedy skóra zaczyna nas swędzić, warto pomyśleć nad dobrą dawką wapnia.
  • Posiada w swoim składzie potas i magnez, które to wspomagają nawilżenie skóry.

Czy można ususzyć w domu skórkę z pomarańczy?


Tak jak najbardziej, wystarczy obrać pomarańczę, usunąć biały środek ze skórki i ususzyć, a następnie zmielić na proszek. Jednak jest jedno, wielkie, ale. Trudno jest znaleźć pomarańcze organiczne, nie pryskane, takie z pewnego źródła. Niestety to jest przeszkoda, ponieważ nie chcemy kłaść pestycydów na twarz.
Dlatego, warto poszukać już gotowej, sproszkowanej skórki pomarańczy.

 

DIY maseczki ze skórki pomarańczy


Skórka z pomarańczy + woda różana 


Moje ulubione połączenie, takie codzienne. Wystarczy zmieszać wodę z proszkiem ze skórki i położyć na twarz, na około 20 minut, a następnie zmyć okrężnymi ruchami i mamy fajną, domową maseczkę-peeling.

Skórka z pomarańczy + glinka fulerska


To coś mocniejszego, najlepiej sprawdza się przy tłustej skórze, trądzikowej. Pomarańcza razem z glinką świetnie oczyści i każdy posiadacz tłustej cery będzie czuł się świetnie po jej użyciu.


Skórka z pomarańczy + miód + jogurt naturalny


Wszystkie powyższe składniki fajnie się łączą i wiadomo miód ma „cudowne”, przeciwzapalne właściwości, a jogurt ochładza. Dobra maseczka dla ogólnej poprawy wyglądu skóry.


Warto pomyśleć nad pomarańczą i dodać ją do naszej codziennej pielęgnacyjnej "diety".


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Professional Blog Designs by pipdig