Follow

PORZUĆ ŻEL DO MYCIA TWARZY I UŻYWAJ MĄKĘ Z CIECIERZYCY

besan - mąka z ciecierzycy
Besan - mąka z ciecierzycy

Oczyszczanie twarzy jest bardzo ważnym etapem w codziennej pielęgnacji skóry. Rano, a w szczególności wieczorem, przemywamy twarz używając olejów, żeli, mydła itd. W Indiach, istnieje jeszcze jeden, naturalny sposób oczyszczania twarzy. Jak się okazuje, mąka z ciecierzycy nie tylko świetnie sprawdza się w kuchni, ale też i w łazience.


W porównaniu do mydeł, według mnie, besan jest o wiele lepszym i naturalniejszym rozwiązaniem. Mydła, czy też żele do mycia twarzy zawierają wiele związków chemicznych, które nie koniecznie zawsze, idą w parze z naszą skórą. Alternatywą jest mąka besan, która nie zaszkodzi skórze i nie wywoła żadnych reakcji alergicznych, w przeciwieństwie do innych rzeczy, które mogą nas uczulać.
Mycie twarzy mąką z ciecierzycy nie zniszczy komórek skórnych, ani nie podrażni warstwy wierzchniej cery, ponieważ działa delikatnie i nie inwazyjnie.

Właściwości besanu (mąki z ciecierzycy):


  • Oczyszcza skórę z martwego naskórka, dlatego jest lepszym rozwiązaniem niż mydło czy żele.

  • Mąka z ciecierzycy fajnie radzi sobie z trądzikiem, zatkanymi porami i dodatkowo nie przesusza cery.
  • Usuwa ciemne przebarwienia skóry, rozjaśniając je.
  • Zmniejsza pory, dlatego też świetnie nadaje się dla osób ze skórą tłustą, a co za tym idzie jest dobrą opcją redukującą wydzielanie nadmiernego sebum przez skórę. I jak wspominałam bez przesuszania jej, co jest istotne w pielęgnacji skory problematycznej.
  • Skóra staje się gładsza, dzięki naturalnemu, lekkiemu złuszczaniu.
  • Mąkę z ciecierzycy, można użyć również, do naturalnej depilacji (jeśli chcecie wiedzieć więcej, pisałam o tej metodzie tutaj).

 Jak używać besanu?

 
Besan z Neem
Besan z Neem
Bardzo prosto, wystarczy zmieszać go z wodą, aż do momentu powstania gęstej pasty, a następnie położyć na twarz. Odczekać 5 minut i okrężnymi ruchami zmyć z twarzy.

Ja do besanu dodaję często, sproszkowane liście neemu (o neemie i jak działa, pisałam tutaj).
Neem, dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, w połączeniu z mąką, świetnie nadaje się do oczyszczania twarzy.
Po użyciu takiej mieszanki, zdecydowanie poczujecie, że wasza cera jest gładka i czysta.


I jak podoba się wam takie, naturalne oczyszczanie twarzy?Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Professional Blog Designs by pipdig