Follow

5 AJURWEDYJSKICH DOMOWYCH MASECZEK DO TWARZY

5 oczyszczających maseczek
oczyszczające maseczki 


Oczyszczona skóra jest zawsze ważna, a latem bardzo pożądana. Kiedy nastają cieplejsze dni lubimy, aby nasza cera wyglądała idealnie. 

Nikt nie lubi skóry przesuszonej, z przebarwieniami, z nie wyrównanym kolorytem skóry i bliznami po trądzikowymi. A co może nam pomóc?
Jak wspominałam w Ajurwedzie istotne jest: oczyszczanie,odżywianie i nawilżanie.
W tym wypadku, aby uzyskać wszystkie powyższe 3 warto użyć maseczki do twarzy.

Dzisiaj pokażę wam 5 ulubionych Ajurwedyjskich maseczek, które oczyszczą i wyrównają koloryt skóry. Na pewno znajdziecie jedną, która najbardziej przypadnie wam do gustu.

rozjaśniająca maseczka na bazie jogurtu naturalnego
rozjaśniająca maseczka na bazie jogurtu naturalnego


MASECZKA Z ALOESEM

Składniki:

1 łyżka żelu Aloesowego (najlepiej z liścia aloesu lub suplement do picia)
¼ łyżki kurkumy
2 łyżki wodyróżanej

Zmieszaj wszystkie składniki, aż do uformowania gęstej pasty i nałóż na twarz. Pozostaw na ok. 20 minut i zmyj wodą. Po możesz spryskać twarz wodą różaną, aby skórę tonizować oraz zmyć pozostały żółtawy odcień zostawiony po kurkumie.
Maseczka świetnie sprawdza się przy skórze tłustej, skłonnej do wystąpienia trądziku. Aloes pomaga w ochłodzeniu skóry oraz pochłania nadmierne sebum wydzielane przez cerę. Kurkuma wraz z wodą różaną działa przeciwzapalnie i rozjaśnia przebarwienia. Przez co wyrównuje koloryt skóry i nadaje jej blasku.

MASECZKA JOGURTOWA

Składniki:

2 łyżki jogurtu naturalnego
1 łyżka oliwy z oliwek
1 łyżka miodu
¼ łyżki kurkumy

Wymieszaj wszystkie składniki i połóż na twarz. Po około 20 minutach zmyj wodą. Kurkuma podobnie jak w powyższej maseczce, działa przeciwzapalnie oraz rozjaśnia skórę, jednak zawsze pamiętajmy, że barwi, dlatego warto użyć na przykład wody różanej po takiej maseczce, dla lepszego pozbycia się żółtawego odcienia. Miód świetnie utrzymuje skórę w nawilżeniu, podobnie jak oliwa z oliwek, która jest jednym z najlepszych nawilżaczy jakie dała nam natura. Jogurt naturalny nie tylko bardzo dobrze oczyszcza skórę, ale również ją rozjaśnia.
Taka maseczka może być stosowana nawet codziennie dla lepszego efektu. Osoby z cerą suchą typu Vata dosza, skorzystają z maseczki najbardziej.
  
MASECZKA Z PAPAI

Składniki:

Papaja (kilka kawałeczków) lub proszek z papai 1 łyżka
1 łyżka miodu
1 łyżka jogurtu naturalnego

Należy zmieszać wszystkie składniki i położyć na twarz na 10 minut. Papaja dzięki zawartości papainy oczyszcza poprzez delikatne złuszczanie, skórę. Dzięki temu usunięte i wybielone zostają przebarwienia i blizny po trądzikowe i nie tylko. Miód nawilża, a jogurt świetnie oczyszcza i rozjaśnia skórę.

MASECZKA Z POMIDORA

Składniki:

1 łyżka pasty pomidorowej
2 łyżki jogurtu naturalnego

Zmieszaj jogurt z pastą pomidorową i połóż na twarz. Po 15 minutach zmyj wodą. Maseczka usunie martwy naskórek i pochłonie toksyny ze skóry. To pomoże w rozjaśnieniu skóry i delikatnie sprawi, że blizny po trądzikowe zblednieją, tak samo jak nierównomierny koloryt. Należy uważać jednak jeśli jesteśmy uczuleni na pomidory.

MASECZKA KOKOSOWA

Składniki:

2 łyżki mleka kokosowego
1 łyżka miodu
1 łyżka soku z cytryny

Wymieszaj wszystkie składniki i wmasuj w twarz, a następnie pozostaw na skórze przez około 15 minut i zmyj wodą. Kokos razem z sokiem z cytryny rozjaśni skórę i przebarwienia razem z bliznami potrądzikowymi. Miód zdecydowanie utrzyma nawilżenie w skórze. Maseczka natychmiastowo dodaje blasku skórze.Używając jednej bądź kilku maseczek do twarzy, możemy wiele osiągnąć i cieszyć się zadbaną cerą. Pamiętajcie jednak o regularności. Nakładanie maseczek na twarz jest świetnym sposobem na odżywienie, nawilżenie oraz wyrównanie kolorytu. Teraz wystarczy, że wybierzesz swoją ulubioną maseczkę, a potem bezpiecznie muśniesz twarz bronzerem.


2 komentarze

Professional Blog Designs by pipdig