Follow

8 SPOSOBÓW NATURALNEJ DEPILACJI KURKUMĄ

naturalna depilacja kurkumą
naturalna depilacja kurkumą

Czy można naturalnie depilować nadmiar włosów? Idzie lato i chętnie pokazałybyśmy swoje piękne nogi. Chociaż posiadanie włosów na nogach, rękach na pewno nie zagraża naszemu życiu, to jednak ze względów estetycznych często chcemy się ich pozbyć.

Możemy używać maszynek, jednak jest to czasowe rozwiązanie, które niestety często kończy się podrażnieniem skóry i wrośniętymi włoskami. Możemy używać wosków, które są bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak bolesnym. I w końcu możemy użyć lasera, jednak jest to bardzo czasochłonny zabieg, dość bolesny, który musimy powtórzyć kilka razy dla uzyskania efektów.

A co na to Ajurweda i naturalna praktyka?
W jednym z wpisów pisałam o usuwaniu włosów za pomocą kurkumy i mąki z ciecierzycy, dziś rozwinę tę myśl i sprawdzę, kilka sposobów jak usunąć niechciane włosy, właśnie za pomocą kurkumy.

Dlaczego kurkuma?


Kurkuma aplikowana na skórę, przykleja się dokładnie do jej powierzchni, a podczas peelingowania skóry, włos zostaje usunięty włącznie z korzeniem.Używana regularnie, kurkuma zwalnia porost włosa poprzez skurczanie jego mieszków włosowych oraz je rozjaśnia. Jednak zanim zaaplikujemy kurkumę, musimy pamiętać o kilku rzeczach.

Przed zabiegiem:

  • Aby wzmocnić efekt, dobrze jest "otworzyć" pory skórne. Możemy wykonać parówkę w łazience przed zabiegami.
  • Regularność i jeszcze raz regularność. Poniższe sposoby są naturalne, dlatego też efekty nie będą widoczne od razu po pierwszym razie.
  • Kurkuma barwi, dlatego też po zabiegu dobrze jest przetrzeć miejsca wacikiem zamoczonym w mleku lub oleju kokosowym. Dodatkowo radzę wykonać zabieg wieczorem.
  • Oczywiście jeśli jesteśmy uczuleni na kurkumę, poszukać należy innych rozwiązań.

 8 SPOSOBÓW NATURALNEJ DEPILACJI ZA POMOCĄ KURKUMY


1.     KURKUMA + MLEKO

Zmieszaj kurkumę wraz z mlekiem, tak aby otrzymać solidną pastę. Następnie nałóż na miejsca z niechcianymi włosami i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Okrężnymi ruchami powoli ścieraj maskę, używając wilgotnej ręki lub mokrego ręcznika. Pozostałą część zmyj wodą.
Taki zabieg należy powtarzać co dwa dni dla uzyskania efektu i osłabienia włosków.

2.     KURKUMA + OLEJ SEZAMOWY

Zmieszaj w takiej samej ilości kurkumę i olej sezamowy. Połóż pastę na skórę i pozostaw przez 30 minut. Powoli ścieraj pastę i zmyj pozostałość ciepłą wodą. Ten sposób należy powtarzać raz w tygodniu dla uzyskania efektu.

3.     KURKUMA + SÓL MORSKA

 Sól morka jest świetnym peelingiem do ciała lub bardzo dobrze sprawdza się w mgiełce do włosów, o czym wspominałam. Tym razem sól morska przyda się w usuwaniu niechcianych włosów.
Zmieszaj 5 łyżek soli morskiej z 6 łyżkami kurkumy. Następnie dodaj mleko i nałóż w miejsca, gdzie chcesz pozbyć się włosów. Pozostaw na 15-20 minut, aż do wyschnięcia i zmyj wodą. Ten sposób należy powtarzać bardzo często, nawet codziennie dla uzyskania efektów.

4.     KURKUMA + CUKIER

Zmieszaj kubek wody z pół kubkiem cukru. Następnie gotuj miksturę na małym ogniu, aż uformuje się klejący syrop i poczekaj, aż się ostudzi. Dodaj 2 łyżki soku z cytryny oraz kurkumy i wymieszaj porządnie. Nałóż mieszankę na włosy, w kierunku ich rośnięcia. Następnie okrężnymi ruchami ścieraj pastę z ciała. Resztkę zmyj wodą. Powtarzaj zabieg 2, 3 razy w tygodniu.


5.     KURKUMA + MIÓD

Wymieszaj 1 łyżkę kurkumy z jedną łyżką miodu i nałóż na miejsce z niechcianymi włosami. Poczekaj, aż pasta zaschnie, czyli ok. 20 minut i zmyj wodą. Powtarzaj dwa razy w tygodniu dla lepszego efektu.

6.     KURKUMA + OLEJ KOKOSOWY

Wymieszaj olej kokosowy i kurkumę w takiej samej ilości, a następnie nałóż na skórę, pozostaw na 30 minut. Po tym czasie ścieraj delikatnie mokrą ręką lub mokrym ręcznikiem. Pozostałość zmyj wodą. Powtarzaj często.

7.     KURKUMA + SODA OCZYSZCZONA

Ten sposób jest również dobry na wrośnięte włoski. Zmieszaj 1 łyżkę sody oczyszczonej z ½ łyżeczki kurkumy oraz dodaj trochę oleju jojoba. Dodaj wodę tak, aby uzyskać pastę. Połóż na niechciane włosy na 10 minut. Następnie mokrym ręcznikiem lub ręką okrężnymi ruchami zmyj. Powtarzaj 2 razy w tygodniu, aż zauważysz poprawę.

8.     KURKUMA + MĄKA Z CIECIERZYCY

O tym sposobie wspominałam w całym odrębnym wpisie. Mąka z ciecierzycy świetnie pochłania nadmierne sebum i usuwa nagromadzony martwy naskórek. Bardzo dobrze przytrzymuje włoski na powierzchni i wyrywa je wraz z korzeniem podczas złuszczania.

Zmieszaj ½ kubka mąki z ciecierzycy z mlekiem oraz dodaj 1 łyżeczkę kurkumy. Zmieszaj i połóż na miejsce, gdzie chcesz pozbyć się niechcianych włosów i zostaw na 30 minut. Teraz mokrą ręką zacznij zmywać pastę, jest to forma peelingu. Zmyj ciepłą wodą pozostałość pasty i powtarzaj 3 razy w tygodniu.Jak widzicie, kurkumę w naturalnej depilacji można używać na wiele sposobów.
Który z powyższych wypróbujecie w domu?
2 komentarze

  1. Kurkuma znana jest z zastosowania w pielegnacji na włosy, działa wzmacniajaco a nawet pobudzajaco do wzrostu to jakim cudem pozbedzie sie włoskow? Nie rozumiem

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie też o tym myślałam, może po kilku powtórzeniach będzie futro ��

    OdpowiedzUsuń

Professional Blog Designs by pipdig