Follow

LUKRECJA NA PRZEBARWIENIA SKÓRY

lukrecja maseczka
Lukrecja - maseczka do twarzy


Lukrecja, znana jako cukierek lub żelka. Tak, ta czarna, ta którą tylko nieliczni będąc dziećmi chcieli zjeść. Jednak czy wiecie, że lukrecja może poradzić sobie pięknie z przebarwieniami skóry i rozjaśnić bliznę po trądziku? O tym może jeszcze nie słyszeliście.


Dawniej jak wiemy kobiety musiały szukać w przysłowiowym "ogródku" najlepszych rozwiązań na wszelkie problemy skórne. Jednym z takich sposobów była właśnie lukrecja. W Ajurwedzie, korzeń lukrecji był wykorzystywany do rozjaśnienia i wyrównania kolorytu skóry, z którym to borykamy się, aż po dziś dzień. Czy to blizny po trądzikowe, czy też plamy powstałe przez opalanie się, lukrecja może nam w tym bardzo pomóc.

DLACZEGO LUKRECJA DZIAŁA?

Żelki lukrecjowe
,Żelki lukrecjowe

Słodycz lukrecja zawdzięcza kwasowi lukrecjowemu, który jest 30 razy słodszy niż cukier biały. Nic dziwnego, że w Holandii nagminnie wykorzystywany jest do produkcji cukierków, żelków i innych słodyczy.
Jednak słodycz to nie wszystko, kwas lukrecjowy wykazuje cechy przeciwzapalne, dlatego też sprawdza się w walce z łuszczycą. Idealnie w formie żelu, nie kremu.
Co więcej lukrecja zawiera ekstrakt, który jest podobny w działaniu do hormonu ludzkiego zwanego estrogenem. Estrogen stymuluje nasze ciało do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, które to dwa składniki są odpowiedzialne za elastyczną, gładką, nawilżoną i bez zmarszczkową cerę. 
Czy to wszystko? Jeszcze nie. Lukrecja dzięki swoim składnikom rozjaśnia wszelkiego rodzaju przebarwienia skórne i chroni przed promieniami UV-B, odpowiedzialnymi za pigmentację skóry.
Dlatego też na przykład maseczka do twarzy z lukrecją może zdziałać wiele gdy borykamy się z nierównym kolorytem, niechcianą blizną czy też plamą na skórze.

PODSUMOWUJĄC, LUKRECJA:


  • rozjaśnia cerę – blizny, przebarwienia i inne.
  • leczy– radzi sobie bardzo dobrze z przesuszoną, wrażliwą, ale też tłustą cerą.
  • utrzymuje nawilżenie wewnątrz skóry
  • świetny antyoksydant
  • chroni przed promieniami UV-B
  • przeciw zapalna
  • przeciw starzeniowa 
Jedna uwaga, należy uważać, aby nie przesadzić z ilością aplikowania, jak i spożywania lukrecji. Lukrecja spożywana w nadmiernych ilościach może być toksyczna, dlatego też używając kosmetyków z lukrecją, najlepiej nie przekraczać ilościowo 0,5% do 1% w pielęgnacji skóry.

Jeśli interesuje was jak zrobić w domu maseczkę oczyszczającą z lukrecji to zapraszam:)
Co sądzicie o takim rozwiązaniu na rozjaśnienie przebarwień skóry?

1 komentarz

  1. A to ciekawe, ja stosuję lukrecję ze względu na Hashimoto ��

    OdpowiedzUsuń

Professional Blog Designs by pipdig