Follow

MLEKO W PIELĘGNACJI SKÓRY

mleko-pielegnacja-skory-suchej
Mleko w pielęgnacji skóry suchej

Mleko może zdziałać cuda w pielęgnacji skóry. Przemywanie skóry mlekiem nawilży cerę, złuszczy martwy naskórek, ukoi podrażnioną cerę i doda jej blasku. Już w czasach starożytnych kobiety korzystały z przeciwstarzeniowych dobrodziejstw mleka, a co poniektóre nawet zażywały mlecznych kąpieli.

Ostatnio coraz częściej widzimy wiele produktów kosmetycznych zawierających mleko, proteiny mleczne w składzie, które bardzo korzystnie wpływają na stan skóry, ale też i włosów.

Jak używać mleka w pielęgnacji skóry

Oczyszczanie twarzy mlekiem

Mleko usuwa rozpuszczalne w oleju zanieczyszczenia oraz martwy naskórek dzięki kwasowi mlekowemu. Wystarczy zamoczyć wacik w mleku i przemyć nim delikatnie twarz. Pamiętać jednak trzeba, że jest to sposób najlepszy dla skóry normalnej i suchej, gdyż mleko ją nawilży. Osoby ze skórą trądzikową nie powinny przemywać twarzy mlekiem, ponieważ może to prowadzić do zaostrzenia problemu.
  

Nawilżanie suchej skóry mlekiem

Mleko razem z wodą, tłuszczem i proteinami bardzo dobrze nawilża suchą skórę. Dobrze jest pielęgnować skórę mlecznymi produktami, na przykład jogurtem naturalnym lub masłem Ghee – używanym w Indiach, które zadbają o odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Jogurt i mleko często są używane jako składnik w maseczkach do twarzy zamiast wody.

Rozjaśnianie skóry mlekiem 

Mleko wspomaga rozjaśnianie skóry spowodowane depigmentacją komórek. Wszelkiego rodzaju maseczki pomogą w odżywieniu i wyrównaniu kolorytu skóry.

Działanie przeciwstarzeniowe 

Kleopatra słynęła z kąpieli w mleku dla zachowania pozbawionej zmarszczek skóry. I faktycznie enzymy, proteiny i minerały zawarte w mleku pomagają w redukowaniu zmarszczek. Regularne używanie maseczek do twarzy z mlekiem, proteinami mlecznymi pomogą w opóźnieniu pierwszych oznak starzenia.

Koi skórę wrażliwą

Posiadacze skóry wrażliwej często narzekają, że regularne środki oczyszczające jeszcze bardziej podrażniają ich cerę. Masując mleko do dwóch razy dziennie w skórę twarzy, a następnie zmyj wacikiem zamoczonym w wodzie. Takim sposobem nie tylko oczyścimy, ale także nawilżymy podrażnioną skórę. Jednak pamiętajmy osoby ze skórą trądzikową powinny uważać i raczej nie stosować tej metody.

 Mleko po opalaniu

Jeśli niestety podrażnimy skórę podczas wakacyjnego opalania, nie ma nic łatwiejszego i szybszego pod ręką niż mleko. Wacik należy zamoczyć w schłodzonym mleku i wykonać kompres na "spalonym" miejscu. Mleko ukoi, ale też dzięki swoim przeciwzapalnym właściwościom szybciej wyleczy fatalną opaleniznę.
  

Mleczna kąpiel 

Do regularnych kąpieli warto dodać kilka kropel mleka, aby odżywić i nawilżyć skórę. Istne doświadczenie SPA, wręcz królewskie.


Różnego rodzaju produkty mleczne również korzystnie działają na naszą skórę. Na przykład maślanka czy też jogurt naturalny są preferowane do skóry tłustej, a mleko pełnotłuszczowe dla skóry suchej.
Również mleko w proszku jak najbardziej nadaje się do pielęgnacji cery, często dodawane jest do domowych maseczek do twarzy,
  

A co jeśli mam trądzik? 

Dużo mówi się, że spożywanie mleka może przyczynić się do nasilenia trądziku. Jeśli chodzi o aplikowanie na skórę, osoby ze skórą tłustą powinny używać jogurtu naturalnego. Czasami jednak bardzo rzadko osoby z bardzo wrażliwą skórą mogą nie tolerować aplikowania mleka na skórę ze względu na to, że mleko posiada kwasowe pH co może zaostrzyć irytację.


Co myślicie o mleku, proteinach mlecznych i mlecznych produktach w pielęgnacji skóry? Mleko czy może jednak mleko kokosowe?
Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Professional Blog Designs by pipdig