Follow

6 AJURWEDYJSKICH SPOSOBÓW NA PIELĘGNACJĘ SKÓRY W PODRÓŻY

6-Ajurweda-pielegnacja-skory-podroz
Ajurweda w podróży


Podróż to ekscytujący moment, ale też i duże obciążenie dla naszego ciała. Zmiana stref czasowych, siedzenie przez długi okres czasu w jednym miejscu, złe jedzenie, naruszony regularny tryb życia - wszystko to sprawia, że nasza skóra cierpi.

Kiedy podróżujemy samolotem, pociągiem czy samochodem nasze ciało pozostaje w ciągłym ruchu, porusza się szybciej, w sposób nie naturalny dla naszego organizmu. 
Podróżując samolotem pobudzona zostaje Ajurwedyjska energia powietrza - Vata. Dosha Vata jest powiązana z ruchem, czyli im więcej ruchu tym bardziej przeważa Vata. Nasz system immunologiczny zostaje zachwiany, a skóra wysusza się.
Zbalansowanie podróży oznacza zrównoważenie Vaty, a Ajurweda daje nam kilka porad jak w najlepszy sposób zadbać o skórę podczas podróży.

     1.     Ciepła herbata z imbirem

herbata-imbir
Imbir

Imbir sprzyja w zachowaniu poprawnego systemu trawiennego, co jest bardzo ważne, gdyż Vata osłabia jego działanie. Zakłócone działanie naszego żołądka szybko może pojawić się na naszej twarzy w postaci krostek i ziemistej cery. Dzięki ogrzewającym właściwościom imbiru utrzymana zostaje w równowadze zimna Vatę. Herbatę imbirową można wypić tuż przed podróżą, a najlepiej w trakcie. Warto zabrać na pokład samolotu torebkę herbaty z imbirem, lub po prostu kilka plasterków imbiru, a następnie podczas lotu zalać gorącą wodą i wypić. Dzięki ociepleniu, skóra nie będzie wysuszona, a szanse na wyskoczenie nie przyjaznych "gości" będzie mniejsze.

      2.     Pij dużo wody 

ajurweda-pij-wode
Woda

Tlen w kabinie samolotu bardzo wysusza nasze ciało, przez co skóra staje się odwodniona i zmęczona. Pij dużo wody dzień przed i w trakcie podróży. Dzięki temu nasza cera pozostanie nawilżona i nie straszna będzie jej nierównowaga Vaty. Unikaj picia kawy czy alkoholu, które dodatkowo przysporzą się do odwodnienia organizmu i wypłukania wartościowych minerałów. 

      3.     Woda różana 

ajurweda-woda-rozana-podroz
Woda różana w podróży

Woda różana w Ajurwedzie jest używana głównie do odświeżenia i nawilżenia skóry. Napełnij małą buteleczkę w sprayu wodą różaną i używaj jako mgiełki w ciągu podróży. Skóra pozostanie nawilżona i ukojona. Świetnie sprawdza się na zmęczone oczy, dzięki  chłodzącym właściwościom róży.

   4.     Olej 

olej-podroz-ajurweda
Oleje w podróży

Najlepszym sposobem na uspokojenie Vaty podczas podróży jest nałożenie oleju na skórę. Napełnij 100 ml buteleczkę olejem i masuj nim twarz. Możesz również niewielką ilość oleju nanieść u wejścia nosa, aby zapobiegać przesuszeniu się. Który olej wybrać? Decyzja należy do ciebie, wybierz taki, który twojej skórze najlepiej odpowiada. Bardzo dobrze sprawdza się olej migdałowy, sezamowy i jojoba.

       5.     Witamina C

Triphala-w-podrozy-ajurweda
Triphala

Skóra podczas podróży może stracić blask, a najlepsza na jego odzyskanie jest witamina C. Dobrą opcją jest zażycie Ajurwedyjskiego ziołowego suplementu zwanego Triphala. Zawiera ona owoc Amalaki (Amla), który jest naładowany ogromną ilością witaminy C. Dzięki Triphali nasza skóra odżyje, ale też wspomoże system immunologiczny, przez co zmniejszymy szanse na złapanie przeziębienia w trakcie podróży.
  

       6.     Joga w podróży 

Joga-w-podrozy-ajurweda
Joga

W podróży, aby zachować właściwą cyrkulację krwi i ustrzec się przed bólami kręgosłupa i zdrętwieniami, staraj się ruszać. A jak wiemy dobra cyrkulacja krwi równa się dobrze wyglądająca skóra. Dobrym rozwiązaniem jest kilka prostych pozycji jogi takich jak:

·      Delikatnie schyl się do przodu, dotknij palców u stóp i wyprostuj się, kierując ręce do góry.
·      Przytul się klatką piersiową do swoich kolan, kiedy siedzisz.
·    Obejmij się ramionami dookoła siebie i spróbuj dotknąć łopatek palcami. Będąc w tej pozycji rozciągnij szyję przyciskając uszy do ramion, prawego i lewego.


Co myślicie o Ajurwedyjskich rozwiązaniach na pielęgnację skóry w podróży? Wypróbujecie któryś z nich? Dajcie znać w komentarzach.


Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Professional Blog Designs by pipdig