Follow

AJURWEDYJSKIE SUPLEMENTY NA PIĘKNĄ I ZDROWĄ SKÓRĘ

ajurweda-suplementy-piekna-skora
Ajurwedyjskie suplementy w pielęgnacji skóry

Zdrowa skóra to nie tylko pielęgnacja od zewnątrz, ale też ta najważniejsza - od wewnątrz. Ajurweda uczy nas o tym jak utrzymać balans naszego ciała i ducha, aby być zdrowym za czym idzie oczywiście zdrowa, promienna skóra. Codzienne przyjmowanie ziół w postaci suplementów może być dobrym dodatniem w pielęgnacji i znacznie poprawić wygląd naszej cery. A jakie Indyjskie zioła i owoce najlepiej wprowadzić do naszego życia?


 Neem

tabletki-neem
tabletki neem

Neem - mój ulubiony suplement na codzień - w Ajurwedzie znany i używany do leczenia wielu schorzeń, w tym skóry. Liście neem-u posiadają silne antybakteryjne właściwości, przez co stają się doskonałym rozwiązaniem dla ludzi ze skórą problematyczną, mieszaną, a zwłaszcza tłustą z tendencją do występowania trądziku. Dzięki zawartości witaminy C, neem pomaga w radzeniu sobie z pigmentacją, starzeniem się skóry i jej generalnemu odżywieniu.
Jak używać?
Najlepiej zakupić go w tabletkach lub w proszku i spożywać rano i wieczorem.
  

Ashwagandha

ashwagandha-skora-tlusta-stres
Ashwagandha remedium na stres i skórę tłustą

Ashwagandha używana w Ajurwedzie od lat jako remedium na stres, a jak wiemy stres wpływa niekorzystnie na nasz wygląd oraz na wzmocnienie systemu immunologicznego. Ostatnio również badania potwierdziły, że przyjmowanie Ashwagandhy jest korzystne dla skóry tłustej poprzez redukcję zapychania porów co korzystnie wpływa na skórę trądzikową. Co więcej zioło posiada przeciwstarzeniowe właściwości. Idealnie zażywana przed snem sprawia, że bezproblemowo przebiegnie nasz sen.


Tulsi

tulsi-tabletki
Tulsi

Tulsi czy spożywane, czy też nakładane na ciało ma świetne oczyszczające właściwości. Dzięki zawartości dużej ilości antyoksydantów, tulsi odnawia i odżywia skórę.
Dzięki zdolności pozbywania się toksyn z krwi, tulsi i jego przeciwbakteryjne właściwości pomagają w walce z trądzikiem.
Najczęściej możemy znaleźć go w gotowych mieszankach suplementowych, na przykład razem z neem-em.


Kurkuma

 
kurkuma-suplement
Suplement - kurkuma
O zaletach kurkumy słyszy się coraz to więcej i dosłownie wszędzie - świat zachodni zaczyna "wariować" na jej punkcie i ma rację. Nie tylko aplikowana na twarz jako maseczka może przynieść korzyści naszej skórze, ale również przyjmowana w postaci suplementu, najlepiej w połączeniu z wyżej wymienionymi ziołami. Dzięki przeciwzapalnym właściwościom idealnie nadaje się do walki z trądzikiem oraz kontroli nadmiernego wydzielania sebum. Możemy dodawać niewielką ilość do codziennych potraw. Prowadzone są badania mówiące, że kurkuma wspomaga w leczeniu cukrzycy typu II. Czy na pewno? Ja myślę, że spróbować warto.


Triphala

 
triphala
Triphala


Nazwa triphala oznacza dosłownie trzy owoce ze względu na skład: bibhitaki, haritaki i amla. Każdy owoc posiada mocne lecznicze właściwości, jednak połączone w jedno genialnie się dopełniają. Triphala ma za zadanie wzmocnić i oczyścić ciało. Poprzez oczyszczenie systemu trawiennego uzyskamy zdrową skórę. Duża zawartość witaminy C, dzięki owocowi amla, triphala sprawdza się jako idealny antyoksydant i zwalcza pierwsze oznaki starzenia się skóry.
Zażywać można w postaci proszku lub tabletek.


Używacie suplementów, ziół lub innych dodatkowych sposobów w pielęgnacji skóry? Dajcie znać w komentarzu.Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Professional Blog Designs by pipdig