Follow

SLOW FOOD, SLOW FASHION...CZAS NA SLOW BEAUTY

slow-beauty
Slow beauty

Na pewno wszyscy z was słyszeli o slow food. Negujemy jedzenie byle czego, w pośpiechu, należy usiąść na spokojnie i delektować się posiłkiem -  brawo Francjo, jesteś w tym naprawdę dobra. Ważne jest z czego zrobiony jest dany posiłek, skąd pochodzą produkty, czyli co jemy, jak jemy i...dlaczego jemy. W slow fashion  ważne staje się dla nas skąd pochodzą ubrania, które kupujemy, a tak naprawdę to wcale nie potrzebujemy kupować tysiąca ubrań i w zasadzie wszelakim sieciówkom mówimy nie. Chwalimy sobie minimalizm, dobrej gatunkowo tkaniny, które zostały wyprodukowane lokalnie, a nie w fabryce na drugim końcu świata.

Ostatnio słyszy się o nowym ruchu - slow beautytym razem lifestyle dotyczący naszej urody, a konkretnie w jaki sposób o nią dbamy.

Znacie to poczucie bycia "zaopiekowanym" w SPA? Tam jest przyjemnie, powoli, bez stresowo, gra nastrojowa muzyka w tle, my zrelaksowanie leżymy, oczy zamknięte i rozkoszujemy się masażem.
Tym właśnie jest slow beauty - a przynajmniej jego istotny element - rytualne wręcz traktowanie naszego ciała w spokoju bez pośpiechu. Tak powinniśmy traktować naszą skórę codziennie także w naszym domowym zaciszu.
Slow beauty  nie zgadza się na dające nam przez producentów kosmetyków produkty typu „quick fix”, natychmiastowych rezultatów i inwazyjnych rozwiązań. Gonienie za młodością i walczenie ze starzeniem się, wstrzykiwanie botoksu, wypełniaczy i ukrywanie swojego wieku? Istotne jest co kładziemy na twarz i czy kosmetyk jest dobry dla mnie, mojej skóry i dla świata, który nas otacza.

Jak żyć powoli?

naturalne-kosmetyki-proszek
Naturalne składniki w proszku

Wybieraj produkty z bardziej naturalnymi składnikami


To co kładziemy na skórę jest absorbowane i trafia do naszego krwioobiegu, co oznacza, że jeśli kładziemy chemiczne kosmetyki tym karmimy nasze ciało. Im kosmetyk bardziej naturalny i prostszy tym lepiej dla nas. Uczmy się czytać składy, aby świadomie wybierać produkty nie szkodzące nam, jak maseczki w proszku, które są świeższe i nie inwazyjne dla cery.

 Zmieńmy myślenie o starzeniu się

Zewsząd widzimy tylko młode modelki bez grama tłuszczu, niedoskonałości na twarzy, czy zmarszczek, sami zaczynamy filtrować nasze zdjęcia przed umieszczeniem ich na media społecznościowe. Slow beauty uczy, żeby uświadomić sobie, że starzenie jest częścią życia i cokolwiek nie zrobimy nie unikniemy go, nie możemy go zatrzymać, ale możemy zadbać o naszą skórę i ciało poprzez odpowiednie pielęgnowanie. Slow beauty to obserwowanie swojego ciała i życie w zgodzie ze swoją skórą. Ten proces jest długotrwały i nie jest rozwiązaniem widocznym po jednym zastosowaniu kosmetyku, wymaga czasu tak jak mówi Ajurweda regularność, balans, celebrowanie i rytualne pielęgnowanie naszej skóry i włosów.

 Bycie eko

Przy wyborze kosmetyku nie jest ważne tylko czy kosmetyk działa i jest naturalny, ale istotne staje się czy nie szkodzi naszemu środowisku. Slow beauty mówi, że co z tego, że przykładowy krem nie szkodzi naszej skórze, jeśli jednak zawiera środki które mogą zaszkodzić na przykład wodzie lub opakowanie w którym znajduje się kosmetyk jest nie ekologiczne, a jego rozkład będzie trwał setki lat. Czy warto używać takiego produktu?

 Bycie sobą

Slow beauty to moment na zatrzymanie się i dacie sobie trochę luzu. Chociaż bombardowani jesteśmy, w szczególności kobiety magazynami, reklamami, które przedstawiają dany wzór piękna, my powinniśmy mieć do tego dystans i być świadomi, że przecież piękno nie ma jednej definicji. Powinniśmy kultywować to co jest w nas najpiękniejsze, naszą indywidualność i mówić nie na stanie się kolejnym klonem z "internetu".


Tym jest slow beauty – pokochaniem skóry którą mamy, świadome zwolnienie i pielęgnacja, która staje się indywidualnym rytuałem dobrze dopasowanym do naszych potrzeb. Istotne, aby pamiętać, że każdy z nas jest reprezentantem tej jednej specjalnej urody, którą powinniśmy pielęgnować jak najlepiej to możliwe.

Co sądzicie o slow beauty ? I takim podejściu w kwestii pielęgnacji naszego ciała? Czy łatwo jest "żyć" slow beauty? Dajcie znać w komentarzu.


1 komentarz

  1. Jest to mi bardzo bliska koncepcja. Życie w nieustannym pośpiechu wczesniej czy później odbije się na naszym wyglądzie i zdrowiu.

    OdpowiedzUsuń

Professional Blog Designs by pipdig