Follow

DIY: AJURWEDA I ZMARSZCZKI NA CZOLE

ajurweda-zmarszczki-czolo
masaż olejami lub maseczka z białka jajka zmniejszą widoczność linii na czole

Zmarszczki na czole - czasami może za dużo się dziwimy, martwimy, albo po prostu mamy bardzo suchą skórę. Linie na czole mogą pojawić się w każdej chwili; czy to za sprawą stresu, zbytniego odwodnienia skóry, ale też i z powodu zbyt dużej ilości spożywanego cukru, czy alkoholu. Co do zasady zmarszczki na czole objawiają się niezrównoważeniem dosz Vata i Pitta w naszym organizmie.

Czy możemy sobie z nimi jakoś poradzić? Ajurweda ma kilka prostych rozwiązań, które łatwo możemy wykonać w domu i pomóc złagodzić widoczność niechcianych linii na czole zanim zaczniemy myśleć o botoksie...

Masaż olejem

 
ajurweda-olej-masaz-czolo
masaż czoła olejem pomaga odżywić i nawilżyć skórę
Zmieszaj olej bazowy – najlepiej nadające się do tego oleje to: olej z moreli, awokado, sezamowy lub migdałowy – z 2 kropelkami olejku z drzewa sandałowego i 1 kropelką soku z cytryny. Delikatnie wmasuj mieszankę olejową w czoło wykonując horyzontalne ruchy.

 
Maseczka z jajka i aloesu

bialko-jajko-ajurweda-maseczka-czolo
białko jajka zmieszane z mąką kukurydzianą nadaje się świetnie jako maseczka na zmarszczki na czole

Zmieszaj 1 łyżeczkę mąki kukurydzianej z 2 łyżeczkami soku z aloesu lub białka jajka. Nałóż maseczkę na czoło i zrelaksuj się przez 30 minut, a następnie ją zmyj. Ja zdecydowanie preferuje białko jajka, które dodatkowo świetnie zwęża pory.

Maseczka oczyszczająca

ananas-ajurweda-maseczka-zmarszczki-czolo
ananasowa maseczka świetnie w delikatny sposób złuszczy skórę 

Nałóż na linie na czole zgniecionego ananasa lub papaje – oba owoce posiadają enzymy, które delikatnie złuszczą skórę co pomoże w zmniejszeniu widoczności linii.


Codzienne ćwiczenia twarzy


3 razy zmarszcz i rozciągnij mięśnie czoła – w ten sposób pobudzone zostaną mięśnie do aktywności i rozluźnione, przez co widoczność linii na czole zmniejszy się.


A wy jakie znacie sposoby na linie na czole? Dajcie znać w komentarzu.Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Professional Blog Designs by pipdig