Follow

AJURWEDYJSKI LIFTINGUJĄCY MASAŻ TWARZY


ajurweda-masaz-lifting
Masaż twarzy w Ajurwedzie od 5 tysięcy lat


Zanim japońskie i koreańskie odmładzające masaże twarzy zyskały na popularności, w Ajurwedzie masaż nie tylko twarzy, a całego ciała (Abhyanga) w celach zdrowotnych jak i upiększających jest już wykonywany od tysięcy lat.Masaż w Ajurwedzie, pomaga zredukować stres, wspomóc pracę mięśni, oczyszcza układ limfatyczny i reguluje przepływ energii i sił witalnych w naszym ciele. Regularny masaż pomaga przywrócić równowagę w ciele i promuje ogólne dobre samopoczucie.

Ajurwedyjski masaż skupia się na punktach zwanych „marma”, które są punktami skumulowanej energii w ciele. Punkty marma są uważane za najważniejszy element w równoważeniu naszego ciała oraz stymulowania systemu limfatycznego i nerwowego. Według Ajurwedyjskiej tradycji, masaż razem z jogą i medytacją otwierają punkty energetyczne i poprawiają stan naszego ciała i umysłu.

 Liftingujący masaż twarzy


Podstawowy ajurwedyjski masaż twarzy, który możemy wykonać samemu w domu, zajmuje około 5 minut. Pomaga w kojeniu skóry, redukuje pierwsze oznaki starzenia się i przywraca cerze zdrowy, świeży wygląd.

Przed rozpoczęciem masażu należy oczyścić twarz, można użyć do tego na przykład mąki zciecierzycy. Warto też nałożyć maseczkę. Maseczka oczyści twarz, świetnie przygotuje do kolejnego etapu pielęgnacyjnego i sprawi, że składniki zaaplikowane później na skórę lepiej przenikną w jej głąb.
Po oczyszczeniu twarzy należy nałożyć olej. Pamiętaj, aby nie wykonywać masażu na suchą skórę oraz nie uciskać twarzy zbyt mocno i jej nie "gnieść", ponieważ możemy zrobić sobie więcej krzywdy niż pożytku. wykonać masaż nie rób go na suchą skórę, ponieważ 

Jest wiele opcji wykonania masażu twarzy, poniżej niektóre z elementów, które warto wykorzystać:

Szyja – otwartymi dłoniami masujemy delikatnie idąc od bazy szyi, aż do brody.

Broda – palec środkowy umieść pomiędzy dolną wargą, a brodą (w tzw. Zagłębieniu), a palec środkowy umieść pod brodą. Czyli tworzymy „nożyczki”. Następnie przechodzimy delikatnie palcami od brody, poprzez żuchwę, aż do ucha.
Drugą alternatywą jest delikatne „szczypanie” żuchwy idąć w kierunku ucha.

Policzki – palcem środkowym idąc od brody masuj w górę idąc po liniach uśmiechu, a następnie otwartą dłonią masuj policzki idąc od kącików ust, aż do skroni.

Oczy – umieszczamy palec serdeczny pod łukiem brwiowym, gdzie łuk łączy się z nosem i idąc w kierunku zewnętrznym bardzo delikatnie robimy kółka.

Trzecie oko – jest to ważny punkt "marma", skumulowanej energii. Możemy masować okrężnymi ruchami punkt przez 20-30 sekund.
Poniżej na przedstawionym obrazku, wyszczególnione są punkty marma, które należy masować delikatnie palcem serdecznym lub wskazującym około 20-30 sekund w przeciwną stronę kierunku zegara oraz zgodnie z kierunkiem ruchu zegara.


 
ajurweda-masaż-punkty-marma
Punkty marma
Możecie też obejrzeć poniżej krótki filmik z jedną z opcji codziennego Ajurwedyjskiego masażu liftingującego.Co sądzicie o takim masażu twarzy? Czy wykonujecie masaż twarzy na codzień?

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Professional Blog Designs by pipdig